Kalkulator OC towarzystwa a porównywarka OC

Ubezpieczyciele ustalają własne przeliczniki oraz grupy docelowe które mogą liczyć na zniżkę. Kalkulator OC towarzystwa X zada nam kilka lub kilkanaście pytań o samochód, historię ubezpieczenia oraz podstawowe informacje o właścicielu pojazdu, po czym przelicza składkę. Z kolei kalkulator ubezpieczenia OC w firmie Y formułuje nieco inne pytania. Żeby uniwersalny kalkulator ubezpieczenia OC przeliczał składki w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych jednocześnie, formularz musi zawierać większą pulę pytań zawierających wszystkie ważne informacje z punktu widzenia danych firm ubezpieczeniowych.

Wyliczenie składki OC w kalkulatorze OC, który oblicza ubezpieczenie w wielu firmach ubezpieczeniowych jednocześnie, trwa dłużej niż przeliczenie składki w kalkulatorze OC konkretnego towarzystwo. Mimo to, warto korzystać z multikalkulatorów OC, ponieważ dają one nam porównanie ofert.

Gdy spytasz kogoś czy warto kupić produkt X, a nie znasz się na danej branży, twoje pierwsze pytanie może brzmieć: jaką cenę oferują inni sprzedawcy? Dopiero mając porównanie produktu na tle innych, możemy rzetelnej obliczyć jego wartość.

Co więcej, nie ma co denerwować się z powodu któregokolwiek pytania w formularzu – żaden twórca kalkulatora OC nie nudzi się na tyle, żeby zbierać nieistotne z punktu doboru oferty pytania. Bo co miałby wkładać w to dużo czasu, energii i nerwów (tworzenie takiego narzędzia to duża praca)? Zatem warto korzystać z kalkulatorów OC, zarówno towarzystw jak i porównywarek OC, pod warunkiem że wiemy w jakim celu to robimy. Gdy zależy nam na kompleksowym porównaniu, korzystajmy z porównywarek OC. W innym przypadku wystarczy kalkulator OC danej firmy ubezpieczeniowej.

Pozostałe wpisy:

Upoważnienie do ubezpieczenia samochodu

Podatek od kupna samochodu

AC w wariancie serwisowym

Kiedy nie trzeba płacić za OC?

Ubezpieczenie przyczepy kempingowej