Ubezpiecznie na wakacje dla dzieci

Dwa miesiące letniego odpoczynku – dorośli niezaprzeczalnie tęsknią za taką możliwością. Niestety, ale tylko uczniowie mają szansę na takie wakacje. W tym to okresie letniego wypoczynku, młodzi ludzie często uczestniczą w zorganizowanych wyjazdach, np. w obozach, wycieczkach, itp.

Ubezpieczenie od biura podróży

Podczas podpisywania umowy na wyjazd dla dziecka, na pewno zorientujemy się, że organizator zapewnia dzieciom polisę podróżną. Tak, taki fakt na pewno będzie nas cieszył, jako rodziców, ale nie zapominajmy o tym, że jest to podstawowe ubezpieczenie podróżne, które zapewnia minimalne sumy gwarantowane. Każde biuro turystyczne jest zmuszone przez prawne przepisy do zabezpieczenia uczestników wyjazdu. Takie ubezpieczenie musi przewidywać koszty leczenia oraz ochronę w razie nieszczęśliwych wypadków. Tylko, że przepisy prawne nie określają dokładnych kwot, dlatego też biura podróży bazują na najmniejszych, jakie są możliwe. W wielu wypadkach okazało się, że taka polisa nie jest w żaden sposób wystarczająca.

Dodatkowa polisa dla dziecka

Może dla niektórych osób dodatkowa polisa dla dziecka będzie kolejnym wydatkiem, ale nie warto go unikać. W szczególności, że jest ona w stanie nas uchronić od wielkich kosztów, jeżeli dziecku coś naprawdę się stanie. Dlaczego dodatkowa, dobrowolna polisa jest tak ważna? Z wielu względów. Wśród nich można chociażby wymienić refundację wszystkich kosztów leczenia – nawet, jeżeli chodzi o koszta prywatne. Ochrona na czas podróży jest szeroka, więc nikt nie pożałuje tego, że na taką opcję się zdecydował. 

Pozostałe wpisy:

Regres ubezpieczeniowy

Homologacja butli LPG

Jak sprawdzić czy auto nie jest kradzione

Ile czasu na ubezpieczenie auta po zakupie

Małe tablice rejestracyjne