Ubezpieczenie podróżne – na co dokładnie zwrócić uwagę?

Na co dokładnie zwrócić uwagę, jeżeli będziemy decydować się na wykupienie polisy turystycznej? Warto się tego dowiedzieć, aby być pewnym tego, że nasze zagraniczne podróże nie doprowadzą nas na skraj przepaści finansowej.

Duże koszta leczenia

Ubezpieczenie podróżne musi zapewniać odpowiednie pokrycie ewentualnych kosztów leczenia. I nie mamy tutaj na myśli pomocy przy wykupie podstawowych leków, ale trzeba wziąć pod uwagę, że czasem potrzebny jest nawet transport pacjenta z powrotem do kraju! Tak, może takie sytuacje są rzadkie, ale jednak się zdarzają, o czym nawet często można przeczytać na portalach informacyjnych. Szczęśliwa rodzina pojechała na wakacje, gdzie doszło do nieszczęśliwego wypadku. Ciężka operacja, konieczność transportu do Polski i…brak odpowiednich środków finansowych. Czy zawsze znajdą się dobre osoby, które będą chciały wesprzeć zrzutkę? Może lepiej zapewnić sobie święty spokój i cieszyć się chwilami, jakie czekają nas na wakacjach?

Suma gwarantowana

Podczas rozmowy z agentem ubezpieczeniowym należy zapytać o gwarantowaną sumę ubezpieczeń, a potem przemyśleć, gdzie dokładnie jedziemy. Przyjmuje się, że podczas podróży po Europie minimalna suma gwarantowana to 20 000 euro. W przypadku podróży poza Europę kwota ta powinna być zwiększona do 60 000 euro. Chociaż są przypadki (nieliczne, ale zawsze), gdzie ta kwota jest jeszcze mocniej zwiększana. Wszystko po to, aby zapewnić spokój. Nawet wtedy, kiedy człowiek nie jedzie za granicę na wakacje, tylko w związku z obowiązkami zawodowymi.

Pozostałe wpisy:

Ubezpieczenie skutera

Kary za brak OC w 2022 r

Ubezpieczenie auta na angielskich tablicach w Polsce

OC na miesiąc

Ubezpieczenie OC na raty