Ubezpieczenia turystyczne od A do Z

Ubezpieczenie na życie, na samochód, majątkowe – oferta pakietów ubezpieczeniowych jest naprawdę duża. A czy warto kupić polisę ubezpieczeniową na wakacje? Warto się temu przyjrzeć, aby mieć pewność, że podejmuje się najkorzystniejszą decyzję.

Informacje ogólne o ubezpieczeniu podróżnym

Ubezpieczenia turystyczne wśród Polaków podróżujących do innych krajów, cieszą się dużym zainteresowaniem. W obecnych czasach ponad 70% naszych rodaków deklaruje, że jest gotowa wykupić taką polisę, jeżeli będzie wybierać się w podróż służbową lub na wakacje. Nie ma się czemu dziwić. Koszty leczenia w obcych krajach są naprawdę duże, a nasze polisy zdrowotne takich rzeczy na ogół nie obejmują. Polisy oferowane przez biura podróży również są bardzo ubogie, dlatego też należy pomyśleć o czymś dodatkowym, korzystniejszym.

Z czego składa się polisa podróżna?

Należy zdać sobie sprawę z tego, co obejmuje polisa dla turystów, aby wiedzieć czego można oczekiwać. Pakiet ubezpieczeniowy składa się z NNW, czyli z ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków. Dodatkowo, w jej skład wchodzi assistance, czyli pomoc w podróży. Ubezpieczenie podróżne obejmuje również ubezpieczenie kosztów leczenia (KL). Pakiet ubezpieczeniowy bierze również pod uwagę bagaż (jego utratę, uszkodzenie), a także OC. Polisa dla turystów może zostać także rozszerzona, ale to już zależy od Ubezpieczyciela, jak również od samego klienta. Całą ofertę należy dokładnie przeanalizować, aby mieć pewność, że podejmuje się najlepszą decyzję.

Inne wpisy:

Upoważnienie do ubezpieczenia samochodu

Podatek od kupna samochodu

AC w wariancie serwisowym

Kiedy nie trzeba płacić za OC?

Ubezpieczenie przyczepy kempingowej