Wyjazd służbowy za granicę

Wiele osób podróżuje za granicę nie tylko w celach turystycznych. W dzisiejszych czasach za granicą załatwia się również sprawy służbowe. Czy na taki wyjazd potrzebna jest polisa ubezpieczeniowa dodatkowa? Oczywiście, że tak.

Wyjazd służbowy vs. wyjazd wypoczynkowy

Turyści jadący na wypoczynek za granicę doskonale zdają sobie sprawę z tego, że muszą wykupić polisę turystyczną. Czy osoby podróżujące w celach służbowych mogą wykupić polisę turystyczną? Teoretycznie nie. Dla takich osób potrzebna jest polisa pracownicza. Chociaż od razu należy dodać, że jedna i druga różnią się właściwie tylko jedną rzeczą – nazwą. Tak naprawdę polisa turystyczna zapewnia to samo. Jak wybrać najkorzystniejszy pakiet dla pracownika/pracowników udających się w podróż służbową? Podczas rozmowy z towarzystwem ubezpieczeniowym, które pomoże dopasować w sposób indywidualny ubezpieczenie na wyjazd służbowy za granicę.

Zakres ochrony

Ochrona ubezpieczeniowa zapewnia pomoc w przypadku wystąpienia nagłej choroby, czy też doznania kontuzji. W przypadku tego drugiego należy sprawdzić, czy nie ma specjalnych obwarowań, dzięki którym można być pewnym tego, że ewentualnie wszystkie urazy zostaną objętą ochroną ubezpieczeniową. Polisa na wyjazd za granicę zapewnia nie tylko standardowe elementy, jak chociażby pokrycie kosztów ratownictwa, ale również dodatkowe elementy. Zawsze można poprosić o dodatkowe wpisy, jeżeli tylko zajdzie taka konieczność. OWU zawsze należy bardzo dokładnie przestudiować, żeby nie wystąpiły żadne niejasności. 

 

Pozostałe wpisy:

Zmiana danych w polisie OC

Przekroczenie terminu płatności raty za OC i AC

Przerwa w ubezpieczeniu OC

Czy nieopłacona polisa OC jest ważna?

Zniżki OC w małżeństwie