Minicasco, standardowe AC czy all risks

Autocasco to dobrowolna polisa ubezpieczeniowa, którą można kupić w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym. Najczęściej jest ona oferowana w pakiecie z OC, ale można również zdecydować się na jej wykupienie w późniejszym czasie.

Mini AC na samochód

W ofercie towarzystw ubezpieczeniowych można otrzymać kilka rodzai takiej polisy ubezpieczeniowej. Jeden z tych rodzajów to mini AC, czyli najbardziej okrojona wersja ubezpieczenia. Dzięki tej polisie będzie można zapewnić sobie wypłatę dodatkowych pieniędzy w przypadku uszkodzenia pojazdu przez siły przyrody. Mini AC działa również w przypadku, gdy zostanie orzeczona szkoda całkowita lub dojdzie do kradzieży.

Standardowe AC

Najczęściej spotykane na rynku, zapewniające ochronę w przypadkach, które są zawsze bardzo dokładnie opisane w Ogólnych Warunkach Umowy. Ochrona samochodu obowiązuje na wypadek wystąpienia kolizji, wypadku, w przypadku wandalizmu, działania sił przyrody oraz po kradzieży pojazdu. AC tego rodzaju będzie obowiązywać również wtedy, kiedy dojdzie do kradzieży części pojazdu.

All risk AC

Najlepsza, ale także i najdroższa oferta ubezpieczeniowa, która działa w każdym momencie. Uwaga! W tym przypadku należy zapoznać się z działem odnoszącym się do wyłączeń, aby mieć pewność, kiedy polisa ubezpieczeniowa NIE zadziała. Nawet, jeżeli ktoś mówi nam, że polisa działa w każdym momencie, to należy wiedzieć, kiedy ona nie zadziała. Szczegółowe przeczytanie umowy to warunek konieczny, który każdy świadomy konsument powinien wykonać. 

 

Pozostałe wpisy:

Regres ubezpieczeniowy

Homologacja butli LPG

Jak sprawdzić czy auto nie jest kradzione

Ile czasu na ubezpieczenie auta po zakupie

Małe tablice rejestracyjne